Leštičky

Sort by
Cena
Kategórie
Color
Material

Blýska sa celá dielňa - Čo vám dá leštička?

Pre oživenie ochranného a krásneho náteru automobilu alebo motocykla je leštička nástrojom, ktorý v porovnaní s manuálnou aplikáciou lesku značne uľahčuje prácu. Tu nájdete krátky manuál, ktorý vám pomôže s výberom.

Prečo leštičku?

Leštiace stroje vám pomôžu oživiť krásny lak na automobile. V prípade, že vplyvom dlhodobého vplyvu prostredia, prachu, piesku alebo iných látok farba zmatnie. Použitím vhodných leštiacich prostriedkov sa bude váš automobil opäť blýskať a povrch bude opäť plne chránený. Pri leštení možno odstrániť aj malé škrabance, bez toho aby ste museli aplikovať nový náter. Rozdiely v prevedení, funkciách a výkonu určujú, či je stroj vhodný pre profesionálov alebo domácu dielňu.

Aká je správna rýchlosť leštičky?

Výsledok leštenie môžete ovplyvniť nastavením vhodnej rýchlosti. Ak spočiatku zvolíte leštenie o nízkej rýchlosti menšou ako 1000 otáčok za minútu, máte istotu rovnomerného rozloženia lesku. Príliš vysoká rýchlosť v kombinácii s príliš hrubými hubami je pre autolak nepriaznivá.

U rotačných leštičiek sa odporúča maximálna rýchlosť pri 3000 ot / min., Pretože účinnosť strojov je väčšia ako u excentrických zariadení. S excentrickým leštiacim strojom môžete použiť rýchlosť aj viac ako 6000 ot / min. Správna rýchlosť závisí na tvrdosti a veľkosti leštiaceho médiá. Aby ste dosiahli čistého lesku, mali by ste začať s nízkymi otáčkami a zvoliť vhodnú rýchlosť pre leštiaci prostriedok.

Čo je to excentrická leštička?

V prípade excentrického leštiaceho stroja sa pre rotačný pohyb používa oscilácie, to jest nesúvislej pohybu leštiaceho kotúča. Pohyb kotúča je imitáciou prirodzeného pohybu ruky a je vyvolaný buď tzv. Núteným pohonom, alebo odstredivými silami. Excentrická leštička je menej účinná ako rotačný prístroj, čo v žiadnom prípade neznamená nič zlé. Pomalší pohyb vám dá dostatok času vnímať styk s povrchom. Teplota na povrchu zostáva tiež nižšie, čo znižuje efekt hologramu, tak viditeľný na slnku a kruhové stopy na laku. Prístroje sú navrhnuté tak, aby v počiatkoch umožnili hladké vstupe do práce. Kto už zvláda dokonale techniku ​​práce s oscilačná leštičkou a už potrebuje lepší výkon, môže neskôr pristúpiť k používaniu rotačného stroja.

Čo musí vedieť leštička?

Automatická leštička prepne v rôznych fázach kotúč. Stroje sú buď káblové, alebo s batériou. Zariadenia, ktoré čerpajú energiu z batérie, majú z hľadiska flexibilného prevádzky veľkú výhodu. Leštičky by mali mať vymeniteľné kotúče, na ktoré je možné upevniť leštiaci médiá z rôznych materiálov v rôznych veľkostiach. Niektoré zariadenia majú užitočnú poistku, ktorá zaistí, že pokiaľ dôjde k vypnutiu a opätovnému zapnutí napájania, zariadenie sa znovu nespustí.

Ktoré nástavce potrebujete na leštičku?

Pri leštení sa používa vymeniteľný nástavec, ktorý rozprestiera lesk. Aby ste dosiahli želaný účinok a osvieženie náteru bez nutnosti odstránenia škrabancov, postačí vám mäkké huby. Pri oprave poškriabaniu sú potrebné v určitých miestach použiť hrubšie prostriedky, ktoré vizuálne začistí hrany škrabancov a zaistí plynulý prechod.

Na konečný výsledok má tiež vplyv veľkosť príslušenstva. Napríklad u rotačných leštičiek umocníte účinnosť použitím veľkých leštiacich médií. U excentrických leštičiek naopak účinok zvýšite použitím menších podložiek, pretože vyhovujú oscilačnému pohybu. Kvalitné leštičky sú často už doplnené sadou príslušenstva.

Aká leštidla potrebujete pre svoju leštičku?

Leštidla sú k dispozícii tekuté podobe alebo ako pasta. Ktorý prostriedok má najlepší vplyv na leštenie je subjektívne. Rôzne prípravky sú vhodné pre rôzne typy náteru. Typ lesku je zásadný. Tiež zloženie zložiek závisí na vašich preferenciách. Zatiaľ čo niektorí pri obnove náteru prisahajú na vosk, iní nedajú dopustiť na nanotechnológie a akrylové prostriedky. Na začiatku sa odporúča kúpiť malé balenia rôznych lešteniek a zistiť, ktorá je najlepšia.

Ako pracovať s leštičkou?

Po prvé je potrebné celé vozidlo dôkladne umyť a očistiť a tiež zalepiť plastové diely, ako sú tesnenia na oknách a nárazníky. Leštenku aplikujte vhodnú špongiou alebo látkou. Potom leštiace stroj vizuálne skontrolujte, či nedošlo k poškodeniu, a začnite od nízkych otáčok. Pri leštení je dôležité vykonávať pohyby v primeranom rozsahu, hlavne nie príliš dlhé v rohoch a hranách. Ak sú leštené príliš dlho, môže dôjsť k optickým rozdielom v porovnaní s rovnou plochou.

Po použití leštičky sa k finálnemu leštenie použije mäkká, čistá tkanina. Leštičky možno použiť na automobily aj na motocykle.

Čo od leštičky očakávať?

Pred zakúpením leštičky zrovnajte výsledky testov jednotlivých leštičiek. Skutočný výkon sa môže prejaviť iba v praxi. Všetky zariadenia by mala mať certifikát kvality. Je tiež možné vybrať zo širokého sortimentu najrôznejšieho príslušenstva, ktoré je často súčasťou dodávky novej leštičky. Kotúče a príslušenstvo by malo ísť ľahko vymeniť.

Záverečné rozhodnutie o kúpe

Začiatočníci si vyberajú excentrický leštiaci stroj, ktorý je dodávaný s mnohými rôznymi vankúšikmi ako príslušenstvom. Ak chcete začať priamo s automobilovým leštiacim strojom z kategórie rotačných leštiacich strojov, mali by ste zvážiť prístroj, ktorý zaistí i nízke otáčky pod 3000 ot / min. Ďalšie hodnotou, ktorá pri výbere hrá úlohu, je hlasitosť. U príliš hlasného zariadení sa odporúča ako príslušenstvo kúpiť aj ochranné slúchadlá.