Kancelárske kreslá

Sort by
Cena
Kategórie
Color
Material

Reprezentatívne kancelárske kreslo: vizuálne srdce vašej kancelárie

Riaditeľskej kreslo je oveľa viac než obyčajná kancelárska stolička: je priestrannejšia, pohodlnejšie a pokryté vysoko kvalitnou kožou alebo imitáciou kože. Väčšina manažérskych kresiel je veľkoryso čalúnená a ladená do nadčasové čiernej alebo hnedej farby. Okrem kancelárií vedúcich pracovníkov a konferenčných miestností získavajú tieto druhy stoličiek čoraz väčšiu obľubu aj v domácich pracovných kútikoch. Ten, kto si môže vybrať pre seba stoličku podľa svojho vkusu, siahne vždy po tom najpohodlnejším modelu.

Ako vybrať stoličku vhodnú pre vašu postavu

Dlhé hodiny strávené v kancelárskom kresle za písacím stolom nie sú doménou iba vysokého manažmentu. Každý, kto sedí denne viac ako dve hodiny, by si mal zaobstarať stoličku ergonomicky tvarovanú s možnosťou individuálneho nastavenia. Výšku sedadla je treba nastaviť tak, aby stehná bola v miernom sklone smerom ku kolenám. Hĺbka sedadla je správne nastavená, ak je medzi kolenami a prednou hranou sedadla miesto na tri štyri prsty. Operadlo s konvexné bedrovou opierkou, opierkou hlavy a lakťovými opierkami by malo ísť nastaviť podľa vašej postavy a štýlu práce.

Ako spoznať kvalitné kancelárske kreslo

Mechanika zdvihu kancelárske stoličky by mala zodpovedať vašej telesnej hmotnosti a umožňovať tak plynulý prechod medzi polohami. Samozrejmosťou je hrubé polstrovanie a ľahko udržiavateľný povrch, ktorý zaistí dlhú životnosť kresla. Predný okraj sedadla nesmie byť príliš tvrdý, aby nedošlo k vyvíjanie nežiaduceho tlaku na koleno pri sadaní. Polstrovanie ale nesmie byť ani príliš mäkké.

Extra tip: Ak pri výbere stoličky zohľadníte aj výšku pracovného stola, môžete si byť istí, že ste pre svoje zdravie a pohodlie urobili maximum.