Plážové koše

Sort by
Cena
Kategórie
Color
Material

S plážovým košom sa aj na záhrade budete cítiť ako v prímorskom letovisku

Usaďte sa, zavrite oči ... a načúvajte Sevelen vĺn, kriku čajok, piesni vetra. Nie nie ste na Baltu ani na Floride. Ste u seba doma, na záhrade, a sedíte v elegantnom plážovom kresle. Tento špeciálny kus nábytku sa skladá z dreveného rámu s prúteným výpletom, striešky proti slnku a vysúvacích podložiek na nohy, a napriek svojej trochu prekvapivú netradičnosť sa môže stať zaujímavým doplnkom Vašej terasy či záhrady.

História plážových košov

Prvý plážové koše sa začali vyrábať v roku v 1882 Rostocku, na severe Nemecka. Okolo roku1910 zmenili tieto plážové prútené pohovky svoj vzhľad a odvtedy sa teší stále rastúcej popularite. Ide väčšinou o dvojité kreslo z borovicového alebo smrekového dreva opatrené prútená zástenou z troch strán, strieškou a vysúvací podložkou na nohy. Kreslá sú väčšinou osadené sedáky a polstrovaním s impregnovaným povrchom. Plážové koša už viac ako 100 rokov chráni návštevníkov prímorských dovolenkových rezortov pred vetrom, slnkom, dažďom a pieskom ... Nie je tak divu, že plážový kôš už nenájdete iba na pláži, ale aj v mnohých súkromných záhradách.

Na čo pri kúpe plážového koša pamätať

Aby plážové kreslo mohlo spoľahlivo odolávať vetru a ďalším rozmarom počasia, musia mať pevnú konštrukciu a robustný korpus z trvanlivého materiálu odolného poveternostným vplyvom. Pri výbere dizajnu textilného povrchu sa ale nemusíte obmedzovať ničím. Niekto to rád námornícky prúžkované, iný zase romanticky kvetinové ... Každý určite nájde ten správny vzor podľa svojho gusta. Uistite sa len, že povlaky na sedáky a polstrovanie sú odnímateľné a ľahko čistiteľné.