Stany

Sort by
Cena
Kategórie
Color
Material

Stan: putovnej domov v lone prírody

Kempovanie je veľmi obľúbený spôsob dovolenky najmä pre rodiny. Deti tak môžu tráviť maximum času v priamom kontatku s prírodou. Stanovanie tiež ponúka skvelú zábavu vonku - zostaňte nahor, pozorujte nebo plné hviezd a počítajte padajúce meteority. V našom online obchode nájdete široký výber kvalitných stanov, od rodinných po vyskakovacie, tzv. Pop Up stany. Veľmi radi vám pomôžeme s nákupom.

Ako vybrať najvhodnejší stan

Pri výbere vhodného stanu je nutné najprv určiť jeho rozmer - koľko osôb by v ňom malo spať. Ďalej či v ňom potrebujete tiež úložný priestor pre vaše batožinu. Takisto jeho váha je dôležitá - pre pešiu turistiku či výpravu na kolesách je vhodný obzvlášť ľahký model. Váha stanu závisí od typu použitého materiálu. Napríklad nylon je ľahší ako polyester, hliníkové tyče váži menej ako sklolaminátové. Bezpochyby každý kempingový stan by mal odolávať poveternostným vplyvom, ale pre výpravy do chladných a daždivých oblastí potrebujeme oveľa odolnejšie stan než napríklad pre turistiku pri Stredozemnom mori. Rozhodujúce kritérium nepriepustnosti je výška vodného stĺpca: toto číslo udáva tlak vody, ktorému látka stanu odolá tak, že neprepustí vodu dovnútra.

Ako postaviť stan - návod pre začiatočníkov v kempovanie

Stan postavte ideálne na rovnom a suchom ihrisku. Vstupné strana by mala byť orientovaná proti smeru vetra. Stan poriadne pripevnite kolíky k zemi. Dobre vypnutá kotviace laná udrží kempingový stan pri zemi aj v silnom vetre. Tenké kovové prúty zasuňte do stanové plachty tak, aby pevne stál. Znie to komplikovane? Potom vám odporúčame praktický samorozkládací stan so systémom Pop Up, ktorý sa vie postaviť takmer sám. Nezabudnite tiež na matrac či karimatku a spací vak.