Dielenské vozíky

Sort by
Cena
Kategórie
Color
Material

S flexibilným vozíkom plným užitočného vybavenie máte všetko potrebné náradie vždy po ruke

Dielenský vozík je váš mobilný asistent v dielni, v domácnosti alebo v garáži: Je vybavený radom políc a zásuviek, preto máte všetky potrebné nástroje vždy priamo tam, kde ich potrebujete. Moderné dielenské vozíky sú opatrené, praktickými kolesami, takže je ľahko presuniete na miesto, kde práve pracujete. Sú teda nepostrádateľnou súčasťou domácnosti všetkých kutilov i profesionálov. Tu Vám poradíme, na čo sa pri nákupe pojazdné skrinky zamerať.

Predbežné úvahy o kúpe mobilné skrinky na náradie do dielne

Než sa rozhodnete zariadiť novú dielňu alebo doplniť starú, mali by ste si položiť niekoľko otázok: Potrebujete vozík predovšetkým pre súkromné ​​alebo komerčné účely? Modely pre profesionálne remeselníkov, ako sú automechanici, tesári alebo montéri, sú vyrobené z odolnejších materiálov, pretože musí odolať väčšiemu zaťaženiu - napríklad doprave na stavbu alebo do inej dielne, čo sa samozrejme odrazí na cene.

Amatérští kutilové obvykle mají hluboko do kapsy - pro příležitostné použití najdete vysoce kvalitní vozíky s nářadím i za mnohem nižší ceny. Rozhodující je i vybavení dílenského vozíku. Co je pro vás osobně důležité? Například měl by váš vozík mít individuálně uzamykatelné zásuvky, gumové nebo pěnové vložky, děliče nebo madlo?

Položte si otázku, akú veľkosť vozíka potrebujete, a tiež koľko miesta na ňu v dielni máte. Ak máte dostatok priestoru, odporúčame vám zaobstarať si väčší model, pretože počas času si určite zaobstaráte viac náradia, ktoré môžete tiež uložiť do montážneho vozíka. Majte však na pamäti, že čím väčšie a plnšie dielňa je, tým ťažšie je sa po nej pohybovať.

Základné vlastnosti vysoko kvalitného dielenského vozíka

Remeselníci vedia, že dobré nástroje sú ťažké. Preto by vysoko kvalitný montážny automobil mal vydržať veľa. Má byť vyrobený z pevných materiálov, ako je plast alebo kov, a má mať kolesá zodpovedajúcej veľkosti, ktoré znesú stanovenému maximálne zaťaženie. Guličkové ložiská a pojazdy na zásuvkách by mali byť tiež kvalitné - koniec koncov, počas svojej každodennej práce sú vystavené mnohonásobnému namáhaniu.

Praktické sú rôzne odkladacie priestory a zásuvky v rôznych veľkostiach, pričom väčší a vyšší oddiely sú umiestnené v spodnej časti dielenského vozíka. Dôležité: Zásuvky by mali byť uzamykateľné, aby ste náradie ochránili pred neoprávneným prístupom alebo deťmi - minimalizuje tak riziko zranenia. Najjednoduchší spôsob je uzavretie pomocou centrálneho zamykania, ktoré umožňuje súčasne uzamknúť všetky zásuvky pomocou jediného zámku.

Dielenský vozík: prázdny alebo vybavený?

Montážne vozíky sú k dostaniu s obsahom alebo bez obsahu. Každý, kto už vlastní mnoho nástrojov a potrebuje pre nich flexibilné úložný priestor, asi zvolí prázdny model, pretože je to samozrejme oveľa lacnejšie. Ak si však v súčasnej dobe kupujete vybavenie novej dielne alebo chcete prejsť na profesionálne nástroje, je investícia do vybaveného vozíka užitočná - pretože náradia v sade býva lacnejšia.

V takom prípade venujte pozornosť nielen kvalite a spracovanie dielenského vozidla, ale aj charakteru sady náradia. Ďalšou výhodou vybavené skrinky na kolieskach je, že všetko, čo potrebujete, je už prehľadne roztriedený a vy tak môžete začať okamžite pracovať. Okrem toho vybavené vozíky zvyčajne obsahujú jednu až dve voľné zásuvky pre iné príslušenstvo.

Vložky do dielenských vozíkov

Aby sa nástroje v zásuvkách vášho dielenského vozíka nepřevalovaly, mali by ste - ak ešte ich nemáte - vybaviť zásuvky zodpovedajúcimi vložkami. Jedná sa o špeciálny dielenské príslušenstvo pre vozíky z plastu, gumy alebo peny, ktoré majú predtvarované výrezy pre jednotlivé nástroje. V tomto prípade môžete napríklad radiť obojstranné račne, sady kľúčov, skrutkovače a bity vedľa seba - čo zaisťuje poriadok vnútri vozíka a šetrí drahocenný čas. Vďaka prehľadnému usporiadaniu máte vždy po ruke po ruke ten správny nástroj.

Ďalšie príslušenstvo pre vašu dielňu

Či už ste si vybrali vybavený alebo prázdny vozík, s pomocou vhodného príslušenstvo vám váš dielenský pomocník bude ešte užitočnejšie. Napríklad magnetická podložka ako náhrada zásobníka zaisťuje, že kovové drobné súčiastky, ako sú skrutky a matice, už nemôžu spadnúť, zatiaľ čo držiak na hrnček vám pomôže dodržiavať pitný režim alebo si vychutnať voňavú kávu. Vybavte dielenský vozík so zásuvkami deliacim zariadením, napríklad na potrebné rozmery klincov a hmoždiniek, alebo zvoľte pracovnú plochu z bukovej preglejky, ktorej pripevnením k vozíku získate mobilnej pracovný stôl.

Dielenský vozík - nepostrádateľný pomocník pre kutilov a profesionálov

V porovnaní s obyčajnou skriňou alebo malým boxom na náradie ponúka montážny vozík rozhodujúcu výhodu: vďaka kolieskam je možné ho flexibilne presunúť na akékoľvek vhodné miesto, a tiež vám umožní úhľadné uloženie a prehľadné usporiadanie nástrojov pomocou praktických deliacich prepážok a vložiek do zásuviek. To znamená koniec zúfalému hľadanie potrebného kusu, správny nástroj už budete mať vždy okamžite po ruke. Či už ste profesionálny remeselník, alebo chcete u kutění a vyrábanie v dielni len vypnúť po náročnom týždni v kancelárii, práca v dielni pre vás tak bude len zábavou.