Cestovné kufre

Sort by
Cena
Kategórie
Color
Material

Kufor: Váš verný spoločník na dovolenku a služobné cesty

Či už má vaša cesta akýkoľvek cieľ, vždy potrebujete správne batožina. Ak niekto robí výlet - potrebuje správna batožinu! V našom online obchode nájdete veľký výber kvalitných cestovných batožín v podobe sád kufrov o rôznych veľkostiach, od malých kompaktných kufríkov až po priestranné kufre na kolieskach pre každoročnú dovolenku a dlhý pobyt mimo domova. Zvlášť odporúčame puzdra vyrobená z ľahkého polykarbonátu; sú veľmi stabilné a robustné. Najmä tí, ktorí majú citlivé a drahé predmety, potrebujú pevný tvrdý kufrík.

Zvoľte správnu veľkosť cestovné batožiny

Veľkosť kufra závisí od dĺžky cesty: Na krátke výlety potrebujete malé batožinu o objeme 20 až 40 litrov, na dlhšiu dovolenku sú vhodné väčšie kufre na kolieskach s objemom od 60 do 100 litrov. Ak odchádzate na dobu dlhšiu ako dva týždne a nechcete sa obťažovať praním, máme pre vás i veľkorysé kufre s objemom 120 litrov.

Náš tip: Pred odletom si vždy zistite pravidlá konkrétnej leteckej spoločnosti pre rozmery a hmotnosť príručnej batožiny. U kratšie dovolenky sa často zaobídete bez veľkého batožinu a ak vezmete si kufor so sebou na palubu, ušetríte si čakaním na výdaj batožiny.

Ako spoznáte správna cestovná batožina

Všeobecne sú odporúčané kufre so štyrmi kolieskami, pretože sa s nimi ľahšie manipuluje ako s modelmi dvojkolesovým. Vždy skontrolujte, či je teleskopická rukoväť cestovného kufra dostatočne dlhá a zodpovedá vašej telesnej výške. Obzvlášť praktické sú sady, ktoré umožňujú uloženie jednotlivých kufrov do seba, ušetrí sa tak veľa cenného miesta. Pozor! Ak letíte do USA, mali by ste svoj kufor opatriť zámkom TSA. Ten môže byť otvorený bezpečnostným pracovníkom pri kontrole, v opačnom prípade dôjde k porušeniu kufra. Zámok TSA možné zakúpiť zvlášť v špecializovanom obchode