Záhradná ratanové stoličky

Sort by
Cena
Kategórie
Color
Material

Ratanové stoličky: štýlové, pohodlné a odolné proti poveternostným vplyvom

Ratanové stoličky už nejakú dobo berú terasy, balkóny a záhrady útokom. Vzhľadom k nadčasovému vzhľadu a praktickému dizajnu sa každý exteriér stáva skutočnou oázou pohody s charakterom útulného obývačke. Nech je to jedno obľúbené miestečko so slnečníkom alebo veľká zostava mnohých stoličiek zoskupených okolo stola. Ratanové stoličky vždy lákajú k odpočinku aj inšpirujú k tvorivým hovorom aj prácu pod šírym nebom.

Výhody záhradných stoličiek z polyratanu

Pod pojmom ratanový záhradný nábytok sa máme dnes už takmer výhradne na mysli nábytok z polyratanu. Jedná sa o výplet z polyetylénových pásov, buď o plochom alebo okrúhlom profilu. Kreslá a stoličky s polyratanovým výpletom majú mnoho výhod: sú odolné voči poveternostným vplyvom, takže dážď, mráz a intenzívne slnečné svetlo im neublíži. Materiál nepohlcuje žiadnu vlhkosť, vďaka čomu po letnom lejaku sú ratanové stoličky opäť rýchlo suché. Vysoko kvalitné ratanové stoličky majú hliníkovú konštrukciu, ktorá zaisťuje pevnosť a stabilitu, polyratanový výplet je potom zvyčajne veľmi mäkký a pohodlný aj bez vankúša. Konečnú výhoudou je potom ľahká údržba, prípadnú nečistotu môžete jednoducho spláchnost záhradnou hadicou.

Polyratan vs. prírodný ratan

Použitie nábytku z prírodného a umelého ratanu je veľmi odlišné. Výrobky z prírodných ratanových vlákien sú veľmi ľahké, krehké a nie sú odolné voči poveternostným vplyvom. Záhradný nábytok z prírodného ratanu má však mnoho fanúšikov, ide predsa len o ručnú prácu. Stoličky z polyratanu imitujú krásny prírodný vzhľad s dokonalou presnosťou a tiež sa vypletajú ručne.