Kočíky

Sort by
Cena
Kategórie
Color
Material
  1. 25,99 €
    UVP 44,00 €
    (91)

Kočíky - bezpečné cestovanie s celou rodinou

Všetci budúci rodičia skôr alebo neskôr rieši otázku, aký kočík si vybrať. Existuje rad modelov a cenové rozdiely sú niekedy značné. Preto sme pre vás vytvorili malého sprievodcu.

Predbežné úvahy o kúpe kočíka

Najlepšie je urobiť konečné rozhodnutie a zariadiť detskú izbu a zvoliť vhodný kočík už počas tehotenstva. Takže ste dobre pripravení, keď príde váš malý princ alebo princezná - a to niekedy býva skôr, než bolo plánované ...

Pri výbere správneho kočíka by ste si mali vopred položiť niekoľko otázok: Po akom povrchu budete najčastejšie jazdiť? Malé plastové kolieska sú vhodné pre rovné chodníky v mestách, veľká gumová kolieska umožňujú plynulú jazdu aj na nerovných lesných a štrkových cestách. Pokiaľ s dieťaťom veľa cestujete, budete potrebovať ľahko ovládateľný kočík, ktorý sa ľahko skladá a môže byť bezproblémovo uložený v kufri auta.

Ak bývate na vyššom poschodí bez výťahu a musíte kočík často nosiť, mali by ste zvoliť model s nízkou hmotnosťou. Chceli by ste jeden kočík používať čo najdlhšie alebo hlboký kočík neskôr nahradíte športovým kočíkom? Plánujete mať viac detí, ktorí neskôr kočík zdedí? A samozrejme, koľko peňazí chcete do svojho vysnívaného kočíka investovať?

Váš kontrolný zoznam pre nákup kočíka

Nezáleží na tom, ktorý model si vyberiete, nemali by ste ale vynechať niekoľko základných kritérií pre nákup. Vysoko kvalitný kočík majú bezpečnostný certifikát TÜV alebo GS, sú pevné, stabilné a s bezchybne fungujúcimi brzdami. Nastaviteľná rukoväť a ľahko zložiteľný rám uľahčujú manipuláciu. Kryt by mal byť priedušný, ľahko čistiteľný a odolný proti poveternostným vplyvom. Použitá textília nesmie za žiadnych okolností uvoľňovať škodlivé chemické látky.

Klasický kočík alebo kombinovaný kočík?

Klasický kočík má veľké nafukovacie pneumatiky a dobré odpruženie. Môžete ho používať pre bábätká už od narodenia. Korbu alebo integrovanou mäkkú tašku je možné odňať, čím získate väčšiu voľnosť pohybu s bábätkom. Tento kočík je vhodný pre každého, kto preferuje tradičný vzhľad.

Ďalšia výhoda: Klasické kočíky ponúkajú dostatok úložného priestoru na plienky a ďalšie potreby pre bábätká alebo pre nákupy. Tento model sa však odporúča len pre deti do dvanásť mesiacov. Kombinovaný kočík môžete používať dlhšie: jedná sa o klasický kočík, ktorý možno modifikovať rôznymi doplnkovými modulmi. Modely 3v1 zvyčajne obsahujú detskú autosedačku, polohovateľné sedadlo a športovú sedačku.

Kombinované kočíky spájajú všetky výhody klasického kočíka s kočíkom pre väčšie deti: môžete ho používať od narodenia svojho syna alebo dcéry až do veku kedy sú plne pohybovo samostatní. Predpokladom je samozrejme pevná konštrukcia a pár otočných kolies, vďaka ktorým sa Vám bude s kočiarom stále dobre manipulovať, aj keď je váš potomok väčšie a ťažšie.

Športový kočík, trojkolka alebo golfky?

Akonáhle vaše potomstvo dokáže bezpečne sedieť a chodiť, môžete prejsť na ľahký, dobre ovládateľný kočík. Tento variant je vhodný pre staršie deti a cesty na kratšie vzdialenosti po rovných mestských chodníkoch. Môžete si vybrať z mnohých modelov s nastaviteľným operadlom, čalúneným sedákom a praktickým slnečníkom. Vysoko kvalitné kočíky sú extrémne ľahké a dajú sa bez námahy sklopiť a rozložiť - často len jednou rukou. Deti si často radi užívajú slobody vyliezť sami z kočíka.

Športový kočík je podobný klasickému kočíka: Zloženie a rozloženie vyžaduje určité úsilie, je ale ťažšie a preto stabilnejšie ako golfky, a môžete ho ľahko tlačiť aj na nerovnom teréne. Tento model je odporúčaný ako druhý kočík ku hlbokému v okamihu, keď sa dieťa naučí sedieť a nechce už len neustále ležať.

Športová trojkolka je ideálna pre rodičov športovcov, ktorí potrebujú dostatočne stabilné ale ľahký a ľahko ovládateľný kočík vhodný na turistiku, korčuľovanie alebo behanie. Dobré upútanie zaistí, že vaše zlatíčko nevypadne ani pri jazde po nerovnom a šikmom teréne na výletoch do prírody, napríklad na lesných cestách. Tento trojkolesový kočík je vhodný pre deti cca od jedného roka.

Doplnky a príslušenstvo kočíkov

Keď už máte kočík vybraný, môžete začať robiť vhodné príslušenstvo. Napríklad taška alebo fusak s huňatou podšívkou z ovčej kože je ideálna pre udržanie vášho dieťaťa v teple, čo je užitočné predovšetkým v zime. Vysoko kvalitná pláštenka z priehľadného plastu chrániaci vaše dieťa pred dažďom musí byť ku korbe pevne pripevnená, aby ju neodfúkol ani silný vietor.

Na leto potrebujete slnečník alebo striešku, ktorá vaše potomkov ochráni pred prudkými slnečnými lúčmi. Pobyt v kočíku môže v lete znepríjemniť aj nepríjemný hmyz, proti ktorému vás ochráni moskytiéra. Ak má bábätko staršieho súrodenca, môžete mu dlhé tápanie za kočíkom skrátiť pomocou stúpačky, ktoré pripevníte k osi zadných kolies.

Kočík by mal vyhovovať vášmu životnému štýlu

Zatiaľ čo ženy sa často zaujímajú o dizajn a štýl detského kočíka, muži sú nadšení z technických detailov. Oba hlasy majú svoju váhu, ale najdôležitejšie je, aby kočík vyhovoval vášmu životnému štýlu. Tí, ktorí sa pohybujú len po meste, potrebujú iný kočík, než vášniví turisti, ktorí jazdia často do prírody. Majitelia automobilu by sa mali rozhodnúť pre ľahký a ľahko zložiteľný model, ktorý sa zmestí ľahko do kufra auta, športovci ocenia skôr ľahký, ľahko ovládateľný typ. Rozhodne však investujte do kvality, aby ste mohli kočík využívať naozaj dlho. A kto vie? Možno sa čoskoro ohlási ďalší potomok ...