Škrabadla

Zobraziť ako Mriežka Zoznam
Zoradiť podľa
Mačacie škrabadlo Barney 170 cm
Tak nízko ako 82,99 €
Mačacie škrabadlo Blouky 90 cm
Tak nízko ako 39,99 €
Mačacie škrabadlo Tommy 71cm
Tak nízko ako 37,99 €
Mačacie škrabadlo KNUT 186cm
Tak nízko ako 105,99 €
Mačacie škrabadlo Duki 204cm
Tak nízko ako 102,99 €
Mačacie škrabadlo Micki 131cm
Tak nízko ako 71,99 €
Mačacie škrabadlo Möglich 170 cm
Tak nízko ako 92,99 €
Mačacie škrabadlo Dominik 144 cm
Tak nízko ako 47,99 €
Mačacie škrabadlo Hansi 240-260 cm
Tak nízko ako 100,99 €
Mačacie škrabadlo Marcel 141 cm
Tak nízko ako 65,99 €
Mačacie škrabadlo Nelly 204 cm
Tak nízko ako 93,99 €
Mačacie škrabadlo Stokeley 141 cm
Tak nízko ako 65,99 €

Položky 1-12 z 18

na stránku

Mačacie škrabadlo: najdôležitejšie kus nábytku v domácnosti chovateľa mačiek

Aj to najnežnejšej a nejroztomilejší mačiatko sa dokáže v sekunde premeniť v divokého dravca. Však tiež mačky právom patrí do rádu šeliem. Preto trávi váš domáci maznáčik toľko času starostlivú prípravou na lov v podobe brúsenie pazúrikov - aj keď ich úlovkom je len klbko vlny alebo plyšová myška. Problémom je lepšie predchádzať a kúpi poriadneho škrabadlá zaistíte, že mačku nenapadne brúsiť si pazúriky o pohovku, skriňu alebo iný nábytok. Nechajte si poradiť s výberom správneho škrabadlá práve pre vašu mačku.

Materiál a vybavenie zhŕňačov

Vyberte si model so stĺpikmi z prírodných materiálov ako je sisal alebo drevo - mačkám budú príjemné na dotyk. Praktická sú aj škrabadlá s odnímateľnými, umývateľnými povlaky - len v prípade, že má vaša mačka občas problémy s čistotou. Obzvlášť obľúbené sú mačacie preliezačky so vstavanými tunely, domčeky a pelechy, pretože sa na nich mačky nielen vybláznia a vyhrajú si, ale nájdu na nich aj skrýšu vhodnou k spánku alebo odpočinku.

Výška a umiestnenie škrabadlá

Pre mačiatka sú vhodné malé a stredne veľká škrabadlá. Hore to ide ľahko, mačiatka sa tam naučia vyliezť jedna dve, ale zostup dole už vyžaduje určitú prax. Pokiaľ máte doma veľkú mačku alebo ich máte viac, vyberte model škrabadlá, ktorý je možné ukotviť k stropu. Celá konštrukcia tak bude stabilný a vďaka veľkej úžitkovej ploche na nej nájde svoje miesto každý z vašich maznáčikov.

Náš tip: Mačky majú rady prehľad o tom, čo ich pánečci a paničky práve robia. Škrabadlo pre mačky je preto najlepšie umiestniť v srdci domácnosti, kde to najviac žije, napríklad v obývacej izbe. Mačky potom rady vezmú škrabadlo za svoje a budú na ňom tráviť veľa času.