Kancelárske stoličky

Sort by
Cena
Kategórie
Color
Material

Kancelárska stolička - záruka trvalého pohodlie pri každodennej práci

Veľké množstvo ľudí dnes trávi väčšinu dňa pri pracovnom stole - či už doma alebo v práci. Pri počítači tiež väčšinou sedíme, pritom už dve hodiny denne strávené nepretržite len sedením môžu viesť k svalovému napätiu a vážnym zdravotným problémom spôsobeným nesprávnou polohou chrbtice.

Vlastnosti kvalitné kancelárske stoličky

Vyberte si stoličku, ktorú je možné individuálne prispôsobiť vašej výške a nastaviť na správnu polohu tela pri práci. Moderné modely kancelárskych kresiel sú vybavené takzvaným synchrónnym mechanizmom, ktorý umožňuje paralelné nastavenia sedadla a operadla. Integrované odpruženie zaistí správne rozloženie vašej hmotnosti. Obzvlášť pohodlné sú kancelárske stoličky s operadlom siahajúcim až k ramenám. Ergonomicky tvarovaná operadla sú v oblasti bedier vyklenutá tak, aby tejto citlivej partii poskytovala čo najväčšiu podporu. Ak je stolička vybavená podrúčkami, mali by byť vždy nastaviteľné. Pozornosť venujte tiež kolieskam. Tvrdé kolieska sú vhodné pre na koberce, mäkšie potom na drevené alebo plávajúce laminátové podlahy.

To je správny posed!

Keď sedíte na otočnej stoličke, zaujmite odporúčanú polohu, ktorú pozná každé malé dieťa. (Seď rovno!) Nohy sú pokrčené pod uhlom cca 90 stupňov, stehná idú vodorovne, obe nohy sa dotýkajú podlahy. Ak sa oprite nohami o zem, sú celé nohy kúsok pred líniou sedadla. Medzi stehnami a spodnou stranou dosky stola je priestor na šírku ruky. Novú kancelársku stoličku si vždy hneď vyskúšajte priamo pri vášho pracovného stola. Posaďte sa rovno tak, aby ste mali oči najmenej 50 centimetrov od obrazovky. Je vám táto poloha príjemná? Potom ste našli nového parťáka!