Vozíky

Sort by
Cena
Kategórie
Color
Material
 1. 79,99 €
  UVP 139,00 €
  (92)
 2. 107,99 €
  UVP 199,00 €
  (78)
 3. 97,99 €
  UVP 159,00 €
  (75)
 4. 91,99 €
  UVP 149,00 €
  (89)
 5. 106,99 €
  UVP 189,00 €
  (81)
 6. 165,99 €
  UVP
  (96)
 7. 81,99 €
  UVP 119,00 €
  (92)

Ako vybrať správny záhradný vozík alebo koliesko?

Ak si chcete kúpiť záhradný vozík alebo traktory, je dôležité, aby ste si vopred ujasnili, na aký účel ho budete používať. Väčšina vozíkov si je veľmi podobných, musíte ale zvážiť, či na vozíku budete prepravovať náklad, alebo bude slúžiť na prepravu detí či ako hračka. Nižšie nájdete užitočné tipy, ako vybrať ten správny záhradný vozík.

Optimálne vozík pre deti

Je dôležité, aby deti mohli vo vozíku pohodlne sedieť. Ak poveziete deti dlhšiu dobu, bude sa Vám hodiť ochrana pred dažďom či slnkom v podobe striešky alebo plachty. Pokiaľ bude vozík slúžiť aj ako autíčko na hranie, mal by byť opatrený brzdou, ktorá sa bude hodiť aj pri jazde z kopca. Dbajte na to, aby vo vozíku bola madlá, ktorých sa deti môžu pri jazde zachytiť.

Rozhodujúcim parametrom je použitý materiál. Úplne nevhodné je neupravené drevo, z ktorého sa môžu ľahko odlupovať triesky a deti zraniť. Lepšie je preto zvoliť model z plastu alebo dreva opatreného farebným náterom. Ak trváte na prírodnom vzhľade dreveného vozíka, mali by ste drevo aspoň ošetriť prírodným olejom alebo podobným netoxickým materiálom, z ktorého sa do detskej pokožky neuvoľňujú žiadne nebezpečné látky. Ďalším kritériom pri nákupe vozíka je jeho veľkosť. Nezabudnite na to, že vozík budete musieť často prepravovať, preto vyberte taký model, ktorý umožňuje ľahký transport v aute, alebo ktorý si so sebou môžete vziať na dovolenku. Priestorovo veľmi úsporným riešením sú v tomto prípade vozíky skladacie.

Vozíky na prepravu predmetov a materiálu

Ak chcete premiestňovať ťažké predmety, ako je záhradné náradie, fľaše a súdky s nápojmi, alebo menšie kusy nábytku, je rozhodujúcim kritériom pri kúpe maximálna povolená nosnosť vozíka. Vozíky dostupné na trhu sa vo väčšine prípadov od seba líšia práve nosnosťou, pričom rozdiely niekedy bývajú značné. Drevené vozíky a fašírky sú už svojou robustnou konštrukciou a masívnejším materiálom predurčené k transportu ťažších predmetov než ľahké vozíky z hliníka. Okrem nosnosti je potrebné myslieť na to, ako sa s vozíkom bude manipulovať, čo je do značnej miery dané typom pneumatík a veľkosťou kolies. Čím väčšie kolesá, tým ľahšie budete môcť prekonávať najrôznejšie terénne prekážky, obrubníky, schodíky pod.

Kompaktný skladací vozík

V posledných rokoch sa trhu so skladacími vozíky roztrhlo vrece. Môžete si vybrať z celého radu modelov, od klasických až po extravagantné a dôvtipne navrhnuté vozíky najdivnejších tvarov, farieb a využitie, napríklad na prepravu malých detí. Skladacie vozíky sú dnes nesmierne trendy. Dôvodom je zaiste bezproblémové používanie a jednoduchá manipulácia. Osobitnú obľube sa tešia vozíky a ochrannou plachtou, ktorú upnete cez náklad a tak ho spoľahlivo ochránite. A nemusíte hneď ostať len pri dôrazu na funkčnosť, fajnšmekri určite nájdu i záhradné vozíky v dizajnovom prevedení, ktoré uspokoja ich nároky na vkus a štýl.

Čo si pred nákupom vozíka ujasniť?

Nižšie nájdete odpovede na niekoľko dôležitých otázok, ktoré by ste si mali pred nákupom vozíka položiť. Tieto otázky vám môžu slúžiť ako akýsi zoznam položiek na overenie a vodítko pri výbere a vďaka odpovediam iste zúžite svoj výber a nakoniec zvolíte ten správny model.

Kde kúpim kvalitný vozík?

Nemusíte sa báť nákupu cez internet. Ak zistíte, že Vám vozík nevyhovuje, môžete ho v zákonnej lehote vrátiť. Napriek tomu však nie je dobré zanedbávať starostlivé porovnanie modelov a výberu vozíka venovať čas a pozornosť.

Ktorý vozík je najlepší?

Na túto otázku nie je ľahké odpovedať, pretože rozhodujúcim kritériom je účel, ktorý má vozík spĺňať. Vozíky možno rozdeliť na dva základné typy, drevené trakaře a skladacie vozíky. V každej kategórii potom nájdete vozíky drahé a veľmi odolné, rovnako ako odľahčené, lacnejšie modely, ktoré však pri menej častom používaní bezchybne plní svoju funkciu.

Kto môže vozík používať

V zásade vo vozíku môžu jazdiť deti od veku, kedy sa z hlbokého kočíka presúvajú do športiaku. Znamená to, že dieťa musí byť schopné v kočíku alebo vozíku samostatne sedieť, čo väčšinou býva medzi 7. a 12. mesiacom života, vždy je ale nutné vychádzať z vývojovej fázy konkrétneho dieťaťa. Okrem toh musia mať deti dosť sily, aby sa mohli samy držať a neskĺzli vo veku dopredu alebo dozadu, čím by mohlo dôjsť k zraneniu. Pre menšie deti sú z bezpečnostných dôvodov najvhodnejšie vozíky s vysokými bočnicami.

Záver: Pri nákupe vozíka musíte predovšetkým zohľadniť, či bude využitý na prepravu materiálu, predmetov alebo detí. Zásadnú úlohu pri výbere zohráva použitý materiál. Najviac sa odporúčajú záhradné vozíky z lakovaného dreva a vozíky opatrenia strieškou alebo plachtou na ochranu nákladu alebo pasažierov. Okrem klasických modelov môžete zakúpiť aj dizajnové vozíky v atraktívnych farbách a zaujímavom prevedení. Veľmi praktické sú priestorovo úsporné, skladacie záhradné vozíky.