Fotopotreby

Sort by
Cena
Kategórie
Color
Material

Fotopotreby pre amatérov i profesionálne fotografické salóny

Fotíte radi? Nevychádzate von bez pripraveného objektívu a vaši priatelia vás pravidelne žiadajú o peknú fotku? Potom je načase premýšľať o domácom fotografickom štúdiu. So správnym vybavením môžete svoj fotografický talent naplno rozvinúť. A kto vie? Možno sa stanete ozajstnými profesionálmi.

Vyberte si správne pozadie do svojho fotoateliéru

Ak ste našli vhodný priestor pre vaše štúdio, mali by ste si do neho nainštalovať vhodné pozadie. Jedná sa o veľké fotografické plátno, ktoré je inštalované na stenu alebo strop. Pokiaľ chcete natáčať videá pred neutrálnym pozadím, mali by ste zvážiť nákup modrého alebo zeleného pozadia. Pozadie potom pri postprodukcii zaplníte úchvatnými vizuálnymi efektmi.

Dokonale vyvážené fotografie zo štúdia s profesionálnym osvetlením

Aby výsledné fotografie zodpovedali vášmu zámeru a tvorivému plánu, potrebujete kvalitné fotografické osvetlenie. Profesionáli zvyčajne používajú ako zdroj umelé svetlo, napríklad bleskovú hlavicu. Vzhľadom k tomu, že záblesková trubica rozptýli svetlo nekontrolovane do priestoru, používajú sa pre nasmerovanie svetla na miesto, ktoré sa má osvetľovať. To súčasne ovplyvňuje tvrdosť svetla a vrhanie tieňa. Medzi najobľúbenejšie varianty štúdiového osvetlenia patrí štandardné reflektor a softbox. Jedná sa o mäkkú fóliu, ktorá je napnutá na ráme so stojanom. Je ľahko zostaviteľná a rozoberateľná a možno ich ľahko prepravovať. Vďaka svojej veľkej ploche softbox zaisťuje mäkké osvetlenie. Odstránením Fólia môže však tvrdosť svetla individuálne meniť.