Pavilóny

Sort by
Cena
Kategórie
Color
Material

Pavilón vás nenechá zmoknúť

Počas letných mesiacov trávi majitelia záhrad často svoj voľný čas vonku. Či už pozvete rodinu na večeru, usporiadate veselú grilovačku alebo dokonca veľkú svadobnú hostinu, v lete je jednoducho najlepšie na čerstvom vzduchu. Aj v lete nám však môže skrížiť plány rozmar počasia. Našťastie je tu riešenie. Ak máte kvalitný záhradný pavilón, žiadna mračná vám hrôzu nenaženou. Jednoducho sa správate do altánku a zábava môže pokračovať aj v daždi.

Ako vybrať správny párty-stan

Flexibilné skladacie pavilóny, ktoré postavíte za niekoľko okamihov, vaše hostí spoľahlivo ochráni pred dažďom alebo prudkými slnečnými lúčmi. Po skončení večierku potom stan rýchlo a jednoducho zložíte do priestorovo úsporného, ​​kompaktného tvaru. Pri výbere správnej veľkosti záhradného pavilónu zvážte, koľko ľudí vás zvyčajne navštevuje, aké veľké budú stoly a či bude v stane aj stôl s občerstvením. Nezabudnite, že najmä u otvorených altánov nemôžete počítať s miestom po okraji, pretože nie je úplne chránené pred dažďovými kvapkami.

Materiál a prevedenie záhradných pavilónov

Párty-stany sú väčšinou vyrobené z plastu alebo impregnovanej polyesterovej tkaniny. Oba typy majú svoje výhody: plast je úplne vodotesný, zatiaľ čo polyester je veľmi odolný proti UV žiareniu. Môžete si vybrať stany otvorené a uzavreté. Otvorené stany tvoria iba strecha na podperách, uzavreté modely majú navyše po stranách medzi nohami konštrukcie roztiahnuté bočnice. Strecha by mala byť vždy podopretá viac krížovými ramenami vyrobenými z pevnej ocele alebo hliníka. Ak chcete pod stanom grilovať, mali by ste zvoliť model sa strešné klapkou, vďaka ktorej je možné strechu otvoriť a dym odviesť z altánku von.