Pavilóny

Pavilón vás nenechá zmoknúť

Počas letných mesiacov trávi majitelia záhrad často svoj voľný čas vonku. Či už pozvete rodinu na večeru, usporiadate veselú grilovačku alebo dokonca veľkú svadobnú hostinu, v lete je jednoducho najlepšie na čerstvom vzduchu. Aj v lete nám však môže skrížiť plány rozmar počasia. Našťastie je tu riešenie. Ak máte kvalitný záhradný pavilón, žiadna mračná vám hrôzu nenaženou. Jednoducho sa správate do altánku a zábava môže pokračovať aj v daždi.

Ako vybrať správny párty-stan

Flexibilné skladacie pavilóny, ktoré postavíte za niekoľko okamihov, vaše hostí spoľahlivo ochráni pred dažďom alebo prudkými slnečnými lúčmi. Po skončení večierku potom stan rýchlo a jednoducho zložíte do priestorovo úsporného, ​​kompaktného tvaru. Pri výbere správnej veľkosti záhradného pavilónu zvážte, koľko ľudí vás zvyčajne navštevuje, aké veľké budú stoly a či bude v stane aj stôl s občerstvením. Nezabudnite, že najmä u otvorených altánov nemôžete počítať s miestom po okraji, pretože nie je úplne chránené pred dažďovými kvapkami.

Materiál a prevedenie záhradných pavilónov

Párty-stany sú väčšinou vyrobené z plastu alebo impregnovanej polyesterovej tkaniny. Oba typy majú svoje výhody: plast je úplne vodotesný, zatiaľ čo polyester je veľmi odolný proti UV žiareniu. Môžete si vybrať stany otvorené a uzavreté. Otvorené stany tvoria iba strecha na podperách, uzavreté modely majú navyše po stranách medzi nohami konštrukcie roztiahnuté bočnice. Strecha by mala byť vždy podopretá viac krížovými ramenami vyrobenými z pevnej ocele alebo hliníka. Ak chcete pod stanom grilovať, mali by ste zvoliť model sa strešné klapkou, vďaka ktorej je možné strechu otvoriť a dym odviesť z altánku von.