Kúrenie

Sort by
Cena
Kategórie
Color
Material

Sú infražiariče alternatívou vykurovania?

Konvekčné metódy vykurovanie za použitia oleja, elektriny alebo plynu majú mnoho nevýhod. Ako už názov - konvekčné kúrenie - napovedá, dochádza počas vykurovania k cirkulácii ohrievaného vzduchu, čo vedie k vysúšaniu miestnosti, vírenie prachu usadeného na predmetoch a podlahe a z toho vyplývajúceho vzniku plesní. Okrem toho konvekčné ohrievače spotrebúvajú veľa energie, čo sa premietne v nákladoch na vykurovanie, ktoré stále rastú. Preto nie je iste náhoda, že čoraz viac ľudí siaha k infračervenému kúrenie, má totiž oproti tradičným spôsobom vykurovania mnoho výhod. Ľudia si často kupujú infrapanelmi ako doplnok k existujúcemu vykurovania a v dlhodobom pláne je potom úplne nahradí.

Prečo si kúpiť infrapanel?

Ohrievače, ktoré pracujú s infračerveným žiarením, majú oproti bežným vykurovacím systémom mnoho výhod. Už preto, že infračervené lúče predstavujú sálavé a nie konvekčné teplo, sú vylúčené všetky negatívne vlastnosti elektrických, olejových alebo plynových ohrievačov. Neexistuje žiadna cirkulácia vzduchu, ktorá by pôsobila nepriaznivo na klímu v miestnosti, čím sa zabráni tvorbe plesní a vírenie prachu. Vykurovanie pomocou infračerveného tepla je optimálny zvlášť pre astmatikov a alergikov. Pri konvekcii dochádza k ohrievaniu vzduchu, čo znamená, že teplý vzduch stúpa nahor a studený klesá dole. Preto tak často dochádza k tomu, že na hlavu je vám horúco a nohy pritom mrznú. Infračervené lúče pôsobia rovnomerne na všetky povrchy, ktoré potom absorbovanej teplo vyžarujú a vytvárajú rovnomernú teplotu v celej miestnosti. Infračervené lúče prenikajú hlbšie do kože než konvektívna teplo, čo znamená, že teplotu pocitovo vnímate ako vyšší, a tak môžete reguláciu nastaviť až o dva stupne nižšie ako u klasického ohrevu. Pri kúpe infračerveného kúrenia môžete ušetriť veľa peňazí. Tiež náklady sú veľmi nízke a infrapanel sám o sebe znamená úsporu miesta. Ďalšou výhodou infrapanelov je odolnosť a bezpečnosť.

Ako funguje infračervený ohrievač?

Infračervené ohrievače pracujú s elektrinou. Pri zahriatí sa prúd mení na infračervené lúče. Na rozdiel od konvekcia vydáva infračervené kúrenie teplo pomocou vĺn. Tie neohrievajú priamo vzduch, ale vyžarujú teplo do okolitých oblastí, odkiaľ sa teplo prenáša rovnomerne do miestnosti. Teplo preniká hlbšie do pokožky a pocit z tepla sálajúceho z infrapanelov je podobný pocitu vyhrievanie sa na slnku alebo pobyte v miestnosti s kachľovou pecou.

Ako efektívna je kúrenie pomocou infrapanelov?

Infračervené ohrievače pracujú omnoho účinnejšie než bežné vykurovacie systémy. Približne 86% energie, ktorú treba odobrať pre vykurovanie, je skutočne prevedené na tepelné žiarenie. Olejové ohrievače využívajú maximálne 80% energie. Hlavným faktorom účinnosti kúrenie, ktoré pracuje s infračervenými lúčmi, je ohrievaná plocha. Účinnosť kúrenie na materiáli stien alebo nábytku, ktoré susedia s kúrením. Niektoré materiály vedú teplo lepšie ako iné. Naopak napríklad v prázdnej miestnosti stačí k ohrevu menej lúčov ako v bohato zariadenej izbe s mnohými predmetmi.

Ako horúce sú infračervené ohrievače?

Maximálna udávaná teplota infrakúrenie sa líši v závislosti na značke a modelu. Všeobecne platí, že povrch infrapanelu bude mať teplotu 90 ° C do 125 ° C.

Sú infračervené ohrievače nebezpečné?

Ohrievače pracujúce na princípe vyžarovania infračervených lúčov sú úplne bezpečné. Vyžarujú rovnaké lúče ako slnko, na ktorom závisí náš život. Infračervené lúče posilňujú imunitný systém a sú všeobecne vnímané ako zdraviu prospešné.

Kde a ako zavesiť infrapanel?

Infračervené ohrievače sa často používajú vo veľkých halách alebo iných väčších priestoroch. Patrí sem skleníky, stajne, športové haly, futbalové ihriská atď. Ale aj v dome alebo na chate môžu tieto zariadenia naplno rozvinúť svoj potenciál za predpokladu, že budete dbať určitých skutočností. Mali by ste sa uistiť, že steny a okná v miestnosti sú 100% utesnené, takže nedochádza k únikom tepla. Infračervené vykurovanie je k dispozícii v mnohých typoch a variantoch. Novšie modely, najmä na použitie v interiéri, sú často prenosné. Existujú infračervené ohrievače, ktoré vyzerajú ako svietidlo alebo zrkadlo, a ako také môžu byť aj využité. Často možno byť niekoľko panelov skombinovať v rámci jedného systému. Panel môžete umiestniť aj na strop. Rozsah žiarenia jednotlivých panelov by sa mal prekrývať na okraji. Umiestnenie infračerveného panelu závisí tiež na zdroji elektrickej energie, ku ktorému je zariadenie pripojené.

Záver: Infračervené ohrievače sú užitočným a dekoratívnym doplnením existujúceho vykurovacieho systému v domácnosti. Majú mnoho výhod. Infračervené lúče poskytuje príjemný pocit tepla v tele, podporujú imunitný systém a krvný obeh. Počiatočné náklady sú nízke, inštalácia je jednoduchá a oblasti použitia sú veľmi rozmanité. A to nie sú všetky výhody. Ak vám klasický tvar kúrenie pripadá nepekný, môžete si kúpiť panel, u ktorého ani nepoznáte, na čo slúži.