(140)
Doprava zadarmo

Vypredané

vr. 20% dane

Highlights

 • Infravykurovanie z pozinkovaného a práškom lakovaného plechu 300 W
 • Prírodné teplo
 • Ochrana proti prehriatiu a prepätiu
 • Trieda ochrany IP20 zástrčka / pevné pripojenie IP44
 • Zadná stena so špeciálnou tepelne odolnou farbou
 • Vhodné aj pre veľké miestnosti s vysokými stropmi
 • GS certifikát TÜV SÜD: Číslo certifikátu: Z1A 082338 0009
 • Certifikát TÜV sa vzťahuje na infračervený vykurovací panel
 • Extra ľahká, bezrámová konštrukcia
Highlight Image

Čo to je infražiarenie?

Slnečné lúče letí miliónov kilometrov studeným vesmírom a nakoniec nás stačí bezchybne ohriať. Dôvod pre tento fenomén sú elektro-magnetickou vlny.

Tieto vlny vyžarujú pomocou molekulárneho kmitanie energiu, ktorú vnímame ako teplo. Na rozdiel od kratších vĺn, ako sú napr. Rentgenové vlny, pôsobí infravlny veľmi pozitívne na ľudský organizmus keďže pôsobia ako prirodzené teplo. Jemný rozdiel je, že oproti bežným ohrievačom Infra ohrievače priamym žiarením neohrieva vzduch miestnosti ale okolité steny, nábytok a aj dokonca človeka. Múry pritom toto teplo absorbujú a potom ho pomaly odovzdávajú do vzduchu miestnosti. Murivo zostáva teplé a suché a prípadná vlhkosť a pleseň už nemajú šancu.

Aký vykurovací výkon potrebujem?

Pri výpočte potrebného vykurovacieho výkonu infratopidla sa nepoužíva objem priestoru ale okolitý povrch, čo sú zvyčajne okolité štyri steny, krajiny a strop. Výpočet sa dá ale zjednodušiť tým, že je potrebný výkon určený na základe plochy miestnosti. Potrebujete teda napred dĺžku a šírku miestnosti a ak počítate s priemernou výškou miestnosti o 2,6 m, potrebujete výkon infrapanelu na jeden m² vo výške 75W. U miestnosti o 30m² by to bolo celkom 2250W (30x75). Tým pádom musíte tento vykurovací výkon vo výške 2250W rozdeliť na niekoľkých vykurovacích panelov - napr. 2x 900W + 1x 450W alebo 2x 1200W. Vyšší výkon infrapanelu neznamená bezpodmienečne vyššiu spotrebu: ak používate externý termostat, ohrievač sa po dosiahnutí určitej teploty samostatne vypne. V našej ponuke nájdete aj ďalšie príslušenstvo ako je napr. Bezdrôtový termostat. Dbajte na to, že výkon 75 W / m² spočíva na výške miestnosti o 2,6m. Išli miestnosť vyššia, pridajte prosím ďalších 5W za každých 5 cm. Napr. u miestnosti s výškou 3m sa musí teda počítať + 40W, čo znamená, že 1m² potrebuje vykurovací výkon vo výške 105W. V naši miestnosti o 30m² by to teda bolo 30x105 = 3150W. Podľa toho akú má miestnosť tvar, musíte zvoliť správnu veľkosť a počet ohrievačov. Predstavte si infračervené sálania ako svetlo a všimnete si, že veľkú miestnosť nevysvítíte len jedným zdrojom svetla ale že potrebujete niekoľkých zdrojov, ktoré možno šikovne umiestniť, aby bola miestnosť optimálne zatemnené. Pri kúrení infrapanely má sálania dosah asi do 3,5m a rovnako ako svetlo stráca intenzitu po určitej ceste.

Vo príliš vlhkých miestnostiach - ako napr. V kúpeľni - vám odporúčame potrebný výkon zdvojnásobiť - z vašu kúpeľne takto urobíte ľahko osobné saunu.

Art. Nr.:
Detaily produktu
x
Detaily produktu
Zásielka
x
Zásielka
 • 1 Infrapanel
 • Konzoly
Rating
x
Rating
Filter

Často navštevované produkty